Враження про перше засідання Робочої групи з розвитку велоінфраструктури

На сайті Полтавської міської ради опубліковане рішення Міськвиконкому Полтавської міської ради “Про участь м.Полтава у всесвітній кампанії «Європейський тиждень мобільності»” від 18.09.15 №186.
Згідно цього рішення була створена Робоча група з розвитку велоінфраструктури м.Полтава та затверджено її склад. До складу РГ увійшли три представники від громадськості: Ліна Гасенко (член ГО “ВелоПолтава”), Володимир Семко (докторант кафедри конструкції із металу, дерева та пластмас ПНТУ) та Ірина Садовнікова (координатор проекту “Полтава велосипедна, ГО “Сіті Лаб”).
02.10.2015 ми подали клопотання щодо включення до складу РГ Козиренка Дмитра (архітектор, голова ГО “Сіті Лаб”) та Приходько Костянтина (спеціаліст з промислового та цивільного будівництва).
Ознайомитись з документом можна за посиланням або знайти його на сайті міськради у розділі “Документи”.
Перше засідання відбулось 10 листопада. Ось враження координатора проекту “Полтава велосипедна” Ірини Садовнікової:
Загальне враження: сумбурно і трохи неорганізовано, але процес рухається, вважаю це досягненням (на сьогоднішньому етапі)

Що було:
– знайомство членів РГ
– визначення пріорітетів (вирішили зосередитись на написанні міської цільової програми розвитку велоінф-ри)
– визначення управління, яке буде відповідальне за написання і реалізацію програми (начебто упр-ня з питань містобудування і архітектури погодились)
– вирішили встигнути розробити програму до прийняття місцевого бюджету, щоб закласти вже зараз гроші на її реалізацію
– я презентувала світовий досвід впровадження велоінф-ри на прикладах інших міст (представник управління ЖКГ зауважив шо деякі форми організації велоінфраструктури відсутні в наших вітчизняних нормах і ПДР. це не новина, звичайно ж, але деяким містам це не заважає проектувати і будувати велоінфраструктуру, знаходячи вихід з цієї ситуації. тим більше, зараз готується новий закон про дорожній рух, в який велосипедні ГО з усієї України подали свої корективи – де це враховано)
– визначились з датою наступного засідання (20 листопада)

Хороше:
– у представників міськвиконкому є розуміння невідворотності процесу велосипедизації (може це для вас дивно, але це не завжди було очевидно)
– деякі члени РГ ретельно ознайомились з напрацьованою концепцією і мають свої пропозиції/зауваження
– співпраця набуває більш конструктивного характеру, поки що наші побажання і зауваження готові слухати і враховувати (тут важливо тримати на контролі все шо відбувається і підвищувати свою обізнаність щодо законодавства на всіх рівнях)
– робота і зусилля з боку велоактивістів і ГО помітна

Не дуже хороше:
– ще досі дуже низька активність більшості членів від міськвиконкому, ми їх цим питанням напрягаємо і заставляємо цим займатись (не всіх, але більшість)
– витрати на велоінфраструктуру закладені у програму лише одного управління – упр. культури (щорічні витрати у сумі 5 тис. грн вистачає на облаштування велопаркувальних стійок біля комунальних закладів культури і освіти)
– низький рівень взаємодії і комунікації між структурними підрозділами місьвиконкому, тому координувати спільну роботу так важко, я от спробувала собі уявити, як можна скоординувати реалізацію кількох міських програм, шоб привести до ладу одну вулицю (наприклад, реконструкція/ремонт вулиці, облаштування велоінфраструктури, озеленення, освітлення, облаштування нормальних зупинок гром.транспорту – це задача не з легких, якщо взагалі “місія виполніма”)

П.С. До речі, на засідання можна приходити, але попередньо ми маємо подати список осіб, які будуть присутні, тому якщо є непереборне бажання долучитись і чимось допомогти – то велкам, пишіть мені сюди чи на пошту.

2a5650c3953d9bfd667007d035e93910

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s